Pırlanta Tektaş - Pırlanta Eğitim Danışma ve Satış


Hakkımızda
Neden Biz ?
İade Koşulları
Sipariş Hikayeniz
Sıkça Sorulan Sorular
Gönderileriniz
Bize Ulaşın
Favorilerime Ekle

Carat (Büyüklük)
Cut (Kesim)
Color (Renk)
Clarity (Berraklık)
Şekil
Sertifika
Bakım
Pırlanta Fiyatları

Shape (sekil)
Color (renk)
Clarity (berraklık)
Cut (kesim)
Carat (ağırlık)
Sertifika
Nasıl Pırlanta Alınır ?
Pırlanta Fiyatları
Almadan Önce
Sertifika Okunması
Bakım
Kontrol Listesi
Internetten Pirlanta
Su Yolu Rehberi
En Çok Satanlar
Yıldönümleri için
Pırlanta Küpe Rehberi
Erkeklere ipucu
Bileklik
Kolye
Yüzük Modelleri
En Çok Satanlar
Yildönümleri Için
Küpe Rehberi
Erkeklere ipucu
Bayanlara ipucu
Avantajınız
Bizim Tavsiyelerimiz
Pırlantanızı Satmak için
Pırlantanızın Değeri
 
 

 

Pırlanta Tektaş - Pırlanta Eğitim Danışma ve Satış
Bize Ulaşın Hakkımızda Neden Biz ? İade Koşulları
Sipariş Hikayeniz Sıkça Sorulan Sorular Gönderileriniz  
       

PIRLANTA HAKKINDA EN SIK SORULAN SORULAR

Pırlanta, tektaş yüzük, tektaş küpe, almak istediğinizde mutlaka aklınıza takılacak konular olacaktır. Aşağıda çok sıklıkla sorulan soruları ve cevapları listeledik, ancak burada aradığınız cevabı bulamazsanız her türlü sorunuz için bizlerle temasa geçin lütfen.


Soru : www.Pırlantatektas.com ne zamandan beri mücevher satmaktadır ?
20 senedir mücevher sektöründe hizmek vermek olup, 5 senedir pırlanta tektaş olarak internette mücevher satıyoruz. Uzmanlık alanımız sadece tektaş pırlanta dır. Fantazi ufak taşlı mücevherler veya benzeri renkli taşlı ürünler bizde bulunmamaktadır

Soru : Hangi kriterlere sahipsiniz ? Nasıl güvenebiliriz ?

Gitti Gidiyor tarafından örnek dükkan secilmis bir ekibiz. Bizlerle konustuğunuz zaman zaten kalitemiz ve servisimiz hakkında hemen bir bilgi sahibi olacaksınız. Son olarak müşterilerimizin bizim hakkında yazacakları yorumları sayfalarımızdan okuyabilirsiniz. Elbette ki herkesi memnun edemeyeceğiz, ancak her müşterimizi memnun etmek için elimizden her geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

www.Pırlantatektas.com 'un etik değerleri nedir ?
www.Pırlantatektas.com kesin olarak inandığı tek şey: paylaşılmayan başarı başarı değildir. Bunlara ek olarak www.Pırlantatektas.com dünyada yaygın olan savaş pırlantalarını desteklememektedir. Pırlantalarımızı bu tür kaynaklardan temin etmiyoruz.

Savaş ve kan pırlantaları ne demek ?
Ne yazık ki  pırlanta madeni işletilen çoğu ülkede pırlanta ticareti gayri resmi olarak yapılmaktadir. ( maalesef savaş ve insan sömürüsünün en nazik şekilde belirtmeye çalıştık ) www.Pırlantatektas.com bu tür pırlantaları satın almayıp, sattığı her pırlatanın savaş ve insan sömürüsünün olmadığı yerlerden elde edildiğini garanti etmektedir.

Epeydir etrafta sentetik pırlanta sözcüğünü duyuyorum, nedir bunlar ?
Gerçek pırlanta yeraltında binlerce yıllda yüksek ısı ve basınç ile oluşur. Bütün doğal pırlantalar 70 milyon ile 3 milyar yıl yaşındadır. Elmaslar madenlerden çıkartılıp uzman ustalar tarafıından kesilip cilalanır. Sentetik ve kültür pırlantaları laboratuar ortamında elde edilen pırlantalardır. Doğru olan sentetik ve kültür pırlantaları satılırken, kültür veya sentetik olduğu belirtilmelidir. www.Pırlantatektaş.com dan alıdğınız bütün pırlantalar doğal pırlantadır.

Soru : Ürünlerinizi gelip görebileceğimiz bir adres var mı ?
Hayır. Satışlarımız sadece internet üzerindendir. Bu şekilde sabit giderlerimiz en minimumda tutarak size en uygun fiyatı vermeye çalışıyoruz.

Soru : Ürünümü teslim almadan önce nasıl görebilirim?
Güvenlik nedenlerinden dolayı maalesef göremezsınız. Ancak ürününüzü aldıktan sonra 7 gün içinde iade edebileceğinizi unutmayın. Bu süre içinde muteber bir kuyumcuya gösterebilir veya hoşunuza gitmemesı durumunda koşulsuz olarak iade edebilirsiniz.

Soru : Fiyatlarınızın sokaktaki fiyatlardan daha iyi olduğunu nereden biliyorsunuz ?
Biz fiyatlarımızın daha iyi olduğunu biliyoruz siz de biraz araştırma yapınca bunu göreceksiniz.. Önemli plan gerçekten elmaları elmalar ile karşılaştırmaktır. İlk elden alışveriş yaptığınızı aklınızda tutarak bir araştırma yapın eğer aynı kalitede bizim teklifimizden daha iiyi bir teklif buluyorsanız lütfen detayları bize bildirin ve o teklifi değerlendirelim.

Soru : Pırlanta daha büyüdükçe daha pahalı hale gelecektir, değil mi ?
Her zaman değil. Konu pırlanta olduğunda, büyüklük (karat) değeri belirleyen tek unsur değildir. Parlaklığı ve başka bir deyişle 4C olarak nitelendirdiğimiz kesim-karat-renk ve berraklılığın hepsi fiyatı etkiler. Bu yüzden parlaklılığı çok az olan büyük ebattaki bir pırlantayı, daha küçük ebattaki bir pırlantadan daha ucuza bulabilirsiniz. Genel olarak pırlanta alırken 4C combinasyonun en iyi olduğu pırlantayı seçmeniz gerek. Daha fazla bilgi için lütfen pırlanta hakkında sayfamıza bakınız.

Soru : Pırlanta taşımla beraber sertifika almam gerekli mi ? Sertifika ne kadar önemli ?
Pırlanta Sertifikalası kafanızı mı karıştırıyor ? Önemli olan kimden sertifika aldığınız, aldığınız sertifikanın üstünde yazanlar değil. Tavsiyelerimizi ve sertifika sayfamızı mutlaka okuyun.

Soru : www.Pırlantatektas.com hangi laboratuarları kullanıyor ?
Aradığımız pırlantaya göre dünyadaki tüm derecelendirme kurumları ile çalışmaktayız. Kimileri daha hassas kimileri daha geniş olabiliyor. Sonuçta biz kendi eğitimimiz ve gözümüz ile her ürünü tek tek derecelendiriyoruz. Pırlanta derecelendirme insana dayalı bir bilimdir ve insandan insana fark edebilir. Bu derecelendirme raporlarında da yazar zaten. Gözü kara bizim önümüze gelen raporlara çok itibar etmeden sorumluluk altına girerek biz kendimiz kontrol ediyoruz. "Bize öyle söylenmişti, biz de öyle söyledik" givbi mazeretlere saklanmıyoruz.

Soru : Tüm www.Pırlantatektas.com pırlanta ürünleri sertifika ile beraber mi geliyor ?
Tüm ürünlerimiz bizim derecelendirme raporumuzla beraber gönderilmektedir. Eğer ürünün bir diğer sertifikası var ise o da eklenmektedir.

Soru : Sertifika numarasını pırlantanın üstüne laser ile yazmak mümkün mü?
Evet,mümkün bunun ekstra masrafı bulunmaktadır. 1 ct ve üstü pırlanta taşlar için yapılabilir. Bu işlemi çıplak göz ile göremezsiniz 10 kere büyüten büyüteç ile ancak görürsünüz.

Soru : Altın ayarı ne demek, 10K 14K 18K ne anlama gelir ?
Altın her zaman başka maddelerle karıştırıarak satılır. %100 altın yumuşak olup mücevher için çok çok uygun olmayabilir. 10 ayar içinde %41.7, 14 ayar içinde %58.5 ve 18 ayar içinde % 75 altın bulunmaktadır.

Soru : Yüzük ölçümü nasıl vereceğim ?
Eğer alacağınız yüzük süpriz olacaksa, şanslı kişinin herhangi bir yüzüğünün içten içe çapının kaç mm olduğunu belirtmeniz bizim için yeterli olacaktır. ( genelde 15 mm ile 20 mm arasında değişmektedir) Veya ve tabii en iyisi bir şekilde kendisinden yüzük ölçüsünü öğrenmektir.

Soru : Yüzüğümü sipariş verirsem ve numarası yanlış gelirse ne olur ?
Eğer siz bize doğru yüzük numarası verip, biz bir şekilde size yanlış ölçü gönderirsek, yüzüğü bize, kargo bedeli bize ait olmak üzere geri gönderebilirsiniz. Elimizden geldiğince çabuk bir şekilde size istediğiniz ölçüyü yapıp tekrar geri göndeririz. Sizden tek ricamız bize yapacağınız gönderilerinin içine isim soyad – adres ve kontak numarası yazmayı lütfen unutmayın.

Soru : Sipariş verip, yüzüğümle evlilik teklifimi yaparsam fakat teklifim kabul edilmez ise ne olur ?
Böyle bir durumun olmamasını temenni ederiz. Ama eğer bu durum olursa, 30 gün içersinde ürünü bize hasarsız ve ayıpsız olarak iade ederseniz paranızı size ediyoruz.

Soru : Aklımda hep istediğim bir model var, bu modelin gerçeğe dönmesini istiyorum, böyle bir servisiniz var mı ?
Sayfalarımızda size çok geniş ürün yelpazesi sunuyoruz ama sizin aklınızda çok özel bir model var ise, bu konuda da size yardımcı olmaya çalışıyoruz. Böyle bir durumda sizden CAD/CAM ürün geliştirme ücreti olarak 325$ alıyoruz. Size özel model yapıldığı vakit, ürünün size ulaşması normal sipariş zamanından daha uzun olacaktır. Size özel ürünleri maximum 4 hafta içinde teslim etmeye çalışıyoruz.

Soru : Hiç özel indirimli satışlarınız oluyor mu ?
Sayfalarımızdaki haftanın ürününü size mail ile bildirmeye çalışıyoruz. Özel zamanlardaki özel fırsatlar konusunda size güncel haberleri gönderiyoruz. Güncel haberlerimizden yararlanmak için ücretsiz üye olabilirsiniz.

Soru : Pırlanta yüzüğüme özel bir mesaj eklemek istiyorum, bu mümkün mü ?
Evet… Yüzüğünüzün içine yazı yazdırabilirsiniz. Maximum 10 karaktere kadar yazı yazabiliyoruz, bunun için sizden ufak ekstra bir ücret alıyoruz. İçine yazı yazılmış ürünlerde, ürün şahsileştirilmiş olduğu için iade kabul etmiyoruz.

Soru : Siparişim ne kadar zamanda geliyor ?
Bu siparişinize bağlı olarak değişiyor. Ürününüzü seçip bize yüzük numarasını veya sizden istediğimiz detayları bize bildirdikten sonraki 7 iş günü içinde size ürününüz gönderiliyor. Uluslarası gönderiler için bizim ile temasa geçmeniz yeterlidir. Uluslar arası gönderilerde ülkeye göre değişen gönderi masrafa size aittir. Olası gümrük masraflarından firmamız sorumlu değildir.

Soru : Gerçekten her müşteri ile tek tek konuşuyormusunuz ?
Evet seve seve. Müşterilerimiz için pırlanta alışverişinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Sizin isteklerinizi anlayıp sizin istediğiniz pırlantayı bulmak için maximum çabayı gösteriyoruz. Yoğunluğa bağlı olarak mümkün olduğunca sipariş ile aynı gün sizin ile irtibata geçmeye çalışıyoruz. Tabii bizimle email ile yoluyla da iletişim kurabilirsiniz. Email yolu ile size daha hızlı servis verebiliyoruz. E-mail ile bize telefon numaranizi ve aramamizi istediginiz saati bildirirseniz hemen arkadaslarimiz size geri donecektir.

Fiyatlarınız neden kuyumcu dükkanlarının altında ?
Ilk el ithalatçı olduğumuzdan, dükkan işletmediğimizden ve internetin imkanlarından yararlandığımızdan dolayı fiyatlarımız daha pahalı işletmeler olan dükkanlara göre daha asağıdadır. Bu fiyatar bizim para kazanmadığımız anlamında degildir. Tabii ki, bizler de calışmalarımızın karşılığı olan kazancı sağlamaktayız. Aksi düşünülemez. Sadece bazi aracıları aradan kaldırdığımızdan ve iyi fiyatlara pırlanta satın aldiğimizdan dolayı fiyatlarımız daha düşü olmaktadır.

Bugün ödeme yaparsam ne zaman pırlanta ürünüme kavusabilirim ?

Ödemeniz GittiGidiyor tarafindan kabul edilip bize ulaştıktan sonra 48 saat içinde ürününüzü Yurtiçi Kargo ya teslim edebilmekteyiz. Özel günleriniz icin mutlaka 7 gün önceden satın almanızı bitirmis olun ki, herhngi bir aksilik durumunda yine de özel gününüz bozulmasın.

Hangi ödeme şekillerini kabul etmektesiniz ?

GittiGidiyor 'un kabul ettigi tum odeme sekilleri bizi icin gecerlidir. Gitti Gidiyor'un taksitlendirme seçenekleri de aynen uygulanmaktadır. Gitti Gidiyor dışında işlem yapmamaktayız. Bu hem sizin hem de bizim güvenliğimiz için geçerlidir.

Sattiığınız pırlantalar yeni ve doğal mıdır ?
Evet, ürünlerimizin altin ve monturleri yenidir. Pırlantalar ise o kadar çok el değiştirir ki yeni/eski diye bir kavram pırlanta taşlar içim yoktur. Sonuçta pırlanta pırlantadır ve daha evvel kullanılıp kullanılmadığını bilmek çok zordur.

Inceleme, Bedelleme veya Garani Sertifikasi veriyormusunuz ?
Kendi kontrolumuzda hazırladığımız pırlanta sertifikamızı ürününüzle beraber göndermekteyiz. Üçüncü bir grup tarafından hazırlanan Bağımsız Sertifikalar için en az 3 hafta bekleme süresi ve ekstra 150$ sertifika bedeli gerekmektedir.

Bana özel bir pırlanta tektaş yapabilirmisiniz ?
Evet ancak, bu servisimizin modele göre değişecek fiyatlandırması ve üretim süresi olacaktır.

Aradığım pırlanta tektaş ı bulamazsam ne olur ?
Bizim ulasabildiğimiz binlerce pırlanta bulunmaktadir. Eğer aradığınız pırlantayı bulamazsanız bizimle temasa geçin lütfen. Ekip arkadaslarımız size en uygun fiyata pırlantayı kısa sürede bulacaklardır.

Pırlanta yi begendim ancak monturu degistirmek istiyorum ...
Eğer bir pırlantayı beğendiyseniz fakat montür hoşunuza gitmediyse bizimle temasa gecin, sizi mulu edecek bir çözüme muhakkak ulaşırız. Herhangi bir soru sormak icin lütfen çekinmeyin.

1-2 sene sonra paraya döndürmek istersem ne olur ?
Pırlantanın yatirim aracı olmadığını lütfen hatirlatalim. Pırlantanizi yeniden degerlendirmeye aldiginizda biz gunluk piyasa fiyatinin %20 altina satin aliyoruz. Bu konu ile ilgili sayfalarimiza lutfen goz atin. Pırlantanızı satmak için bu sayfalardaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Lazer ile pırlantamın icine yazi yazabilirmiyim?
Evet, ancak bu da satıcıların geri almamak için yaptıkları bir uygulamadır ve ürününüzün ikinci el değerini sıfıra indirir. Laser ile yazı yazıldığında pırlantanız kişiselleştirilmiş olacağından tekrardan satış değeri sıfıra düşecektir. Biz bu yüzden tavsiye etmiyoruz.

Türkiye dışından satın alabilirmiyim ?
Evet, ancak gönderi bedellerinden biraz artış olacaktır. Lütfen bölgenizi bize bildirip özel kurye fiyatlarımızı oğrenin.

Pırlanta mücevherlerimi nasıl saklamalıyım ?
Pırlanta mucevherlerinizi yumuşak hava alacak pamuklu bezler icinde tutmanızı tavsiye ederiz. Hava almayacak kasalarda veya plastik poşetlerde tutmanız montürlerinizde renk kaybına sebep olacaktır.

Pırlanta mücevherime nasıl bakım yapmalıyım ?
Klor ve sabun gibi ev temizleyicilerinden pırlanta mücevherlerinizi uzak tumaya çalışın. Pırlanta mücevherlerinizin parlaklığını azaltacak durumlar yağ ve kir tabakasının mücevherinizi kapladığı durumlardır. Parlaklığın kaybolduğuna inanıyorsaniz 1 ölçü amonyak (eczanelerde arı sokmasına karşı satılan) ile 2 ölçü ilık suyu karıştırarak mücevherinizi bu ılık çözelti içinde bekletin. 10-15 dakika sonra yumusak bir fırça veya eski bir diş fırçası ile temizlediğinizde eski parlaklığına kavuştuğunu göreceksiniz. Daha detaylı bilgi icin lütfen pırlanta mücevher bakım sayfalarımıza göz atın.


Ürünümü iade etmek istersem ne olur ?
Herhangi bir sebepten dolayi ürününüzü iade etmek isterseniz, pırlantanızı teslim aldiktan sonra 7 gün içinde yapabilirsiniz. Bize göndermeden önce haber vermeniz ve ürününüzü orijinal hali, etiketi koparılmamiş ve kullanılmamış şekli ile bize iade edebilirsiniz. Etiketinizin üstünde fiyat yazmadığından dolayı eğer hediye veriyorsanız etiketi cikarmanız gerekmeyecektir. Eger ürün üstünde bir oynama veya değişiklik yapilmis ise, iadeniz kabul edilmeyecektir. Lütfen iade koşullarımızıi inceleyin.

Özel bir ürün arıyorum fakat bulamıyorum ?

Biz sizleri %100 memnun etmek ve size satış yapabilmek icin çalışmaktayız. Özel bir taş kesimi veya bir yüzük aklınızda ise ve etrafta bulamıyorsanız, bize haber verin. Bize çizim veya resim gönderin elimizden geleni yapalım ve hayallerinizdeki mücevheri size ulaştıralım.

 


 

Pırlanta Tektaş - Pırlanta Eğitim Danışma ve Satış

© 2007 Pırlanta Tektaş

Garantimiz

Hakkımızda

İade Koşulları